Menu
​​
rozšírené vyhľadávanie

Adrián Baran a jeho úspechy

Spolu s tridsiatkou mladých športovcov reprezentoval SR na Európskom olympijskom festivale mládeže v Gruzínsku. Začínal futbalom no postupne si jeho srdce podmanil vrh guľou (vonku aj v hale) a hod diskom (vonku). Na Európskom festivale v Gruzínsku skončil na 7. mieste vo vrhu guľou a 10. mieste v hode diskom. Pre Adriána bola atmosféra na olympijskom festivale neopísateľná. Zúčastnilo sa na ňom viac ako 2300 mladých športovcov z 50 krajín EÚ. Adrián zavítal aj do Trnavy , Košíc, N. Zámkov, Budapešte, Slovinska(Maribod), Bieloruska(Brest)a  Bystřice nad Pernštejnem.

Budúci rok si Adrián nechce rozhodne nechať ujsť majstrovstvá EÚ do 17 rokov a v tom ho jeho rodná obec Nižný Hrušov podporuje aj vybudovaním klietky v ktorej môže naplno trénovať.

Najväčšie úspechy:

OLYMPIJSKY FESTIVAL (2015) – 2. MIESTO

Bratislava (2015)                   - 2. miesto ( hod diskom)

Bratislava (2014)                   - 1. miesto (vrh guľou)

Dubnica nad Váhom (2015)   - 1. miesto (vrh guľou)

Dubnica nad Váhom (2015)   - 1. miesto (hod diskom)

Dubnica nad Váhom (2014)   - 3. miesto (vrh guľou)

Dubnica nad Váhom (2014)   - 2. miesto (hod diskom)

Nové Zámky (2014)                - 1. miesto (vrh guľou)

Nové Zámky (2014)                - 1. miesto (hod diskom 50,28m)

Nové Zámky (2014)                - 2. miesto (hod diskom 40,67m)

Košice (2014)                         - 2. miesto (vrh guľou žiaci)

.

.

.

.

... jeho úspechy

Adrian Baran spolu s tridsiatkou mladých športovcov reprezentoval Slovensko na Európskom olympijskom festivale mládeže v Gruzínsku...viac info ....klik  zdroj : Váš čas. sk  -  7.augusta 2015....klik

1

Adrián Baran reprezentoval našu obec 28.2.2015  na majstrovstvách Slovenska v disciplíne  vrhu guľou 5 kg v kategórii dorastenci, kde získal skvelé 2 miesto výkonom 15,8 metra.   Adrián srdečne blahoželáme  a prajeme veľa dalších športových úspechov na  podujatiach v roku 2015.

Adrián Baran

Mladí atléti v Bielorusku

V dňoch 4. – 6.12.2014 sa traja atléti MŠK Vranov n/T. pod vedením trénera J.Kolcuna zúčastnili 57. ročníka medzinárodnej atletickej súťaže v meste Brest (Bielorusko). Pretek sa koná na počesť generála Karbiševa - hrdinu II. svetovej vojny.
V konkurencii atlétov z Ruska, Bieloruska, Poľska, Ukrajiny, Litvy a Moldavska sa naši nestratili. Adrián Baran si vo vrhu 5kg guľou výkonom 15,25m utvoril sezónne maximum (v celoročných slovenských tabuľkách dorastu mu patrí 2.miesto). Skončil na 7. mieste spomedzi 26 súťažiacich. Šimon Šust po fantastickom výkone v tej istej kategórii vrhol taktiež „osobák“ 14,85m a skončil tesne za finálovou osmičkou na 9. mieste (v celoročných slovenských tabuľkách mu patrí 4.miesto). V hode 1,5 kg diskom (disk a oštep sa hádzali vonku pri mínus 2 stupňoch) si Adrián Baran napriek ťažkým podmienkam vylepšil taktiež svoje tohtoročné maximum na 42,12m čo mu však stačilo „len“ na 11.miesto spomedzi 31 súťažiacich. Treba poznamenať, že tento výkon je na Slovensku druhý najlepší v tomto roku v kategórii dorastencov. Aj to svedčí o tom, akú kvalitu mali tieto disciplíny. Soňa Kolcunová v hode 500g oštepom zaostala za svojím maximom len o 1 cm. Všetci atléti boli súčasťou výberu z KE a PO kraja, ktorý na tejto súťaži reprezentoval Slovensko.

Cez víkend sa v Slovinsku konalo medzištátne päťstretnutie  atletických reprezentácií žiakov a žiačok  z CRO-CZE-SLO-HUN-SVK. Pod vedením trénera J. Kolcuna  reprezentoval Slovensko vo vrhu guľou a hode diskom  Adrián  Baran /Nižný Hrušov/  z MŠK Vranov n/T.  V hode 1kg diskom si vybojoval 6. miesto výkonom 48,57m. Jeho „chvíľa“ však prišla vo vrhu 4kg guľou, kde neohrozene vedie v tohtoročných slovenských tabuľkách. Po fantastickom výkone 17,27m obsadil 2. miesto a stal sa tak najúspešnejším atlétom spomedzi slovenských chlapcov. Prvenstvo  získal žiak z Chorvátska za výkon 17,70m.          Adriánovi prajeme veľa  úspechov aj v nasledujúcom roku v kategórii dorastencov.V dňoch 13. a 14.septembra 2014  sa konali v Nových Zámkoch majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok v atletike. Oddiel MŠK Vranov n/T reprezentovalo päť mladých atlétov. Najviac sa darilo Adriánovi Baranovi / z Nižného Hrušova/, ktorý sa stal majstrom Slovenska pre rok 2014 hneď v dvoch disciplínach.

V dňoch 13. a 14.septembra 2014  sa konali v Nových Zámkoch majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok v atletike. Oddiel MŠK Vranov n/T reprezentovalo päť mladých atlétov. Najviac sa darilo Adriánovi Baranovi / z Nižného Hrušova/, ktorý sa stal majstrom Slovenska pre rok 2014 hneď v dvoch disciplínach.Pozíciu slovenskej jednotky potvrdil vo vrhu 4kg guľou, keď zvíťazil pokusom dlhým  16,08m.

Adrián BaranAdrián Baran

Máme majstra republiky

Halovým majstrom Slovenska kategórie žiakov pre rok 2014 sa stal na atletických majstrovstvách republiky v nedeľu 16.02. atlét MŠK Vranov a žiak ZŠ Ul. Bernolákova Adrián Baran /Nižný Hrušov/. Vo svojej disciplíne, ktorou je vrh 4kg guľou, nenašiel premožiteľa a výkonom 15,21 m zvíťazil. Okrem neho štartovalo v disciplíne 13 guliarov.

V poradí druhý pretekár mal výkon slabší o 1,8 m. Adrián týmto výkonom potvrdil reprezentačné ambície aj v tomto roku. Vyvrcholením sezóny bude v Slovinsku septembrové medzištátne stretnutie piatich reprezentačných družstiev z Česka, Chorvátska, Slovinska, Maďarska a Slovenska, na ktorom by nechcel chýbať. Aďo, držíme ti prsty!!!

Po Stanislavovi Sotákovi sa Vranovská mládežnícka atletika dočkala v tomto roku ďalšej reprezentačnej nominácie. Na Majstrovstvách Slovenska žiakov v Košiciach si po skvelom výkone vo vrhu guľou vybojoval Adrián Baran, žiak ZŠ Ul. Bernolákova a člen MŠK Vranov- atletický oddiel pozvánku do Slovenskej reprezentácie.

Slovensko bude reprezentovať na atletickom päťstretnutí  žiakov z Maďarska,Chorvátska, Slovinska, Česka a Slovenska v Budapešti .
Na majstrovstvách nesklamali ani ďalší mladí atléti . J. Vodila a Š. Šust sa prebojovali do finálovej osmičky vo svojich disciplínach. Prísľubom do budúcnosti sú aj ďalší atléti, ktorí zviedli napínavé súboje aj s o 2-3 roky staršími žiakmi.

Adrián BaranVýsledky MSR v ATLETIKE:

Vrh guľou 4kg:  2.miesto- A. Baran – 13,93m

Beh na 60m:  8.miesto- J.Vodila- 7,93s (v rozbehu 7,84s)

Ďalej reprezentovali: Ľ. Hajník, J. Tačár, B. Tomášová, S. Kolcunová

Trenér : J. Kolcun

Zdroj: Region VT - nezávislé spravodajstvo

V reprezentačnom drese

Medzištátne päťstretnutie Budapešť

Po tom, ako žiak ZŠ Ul. Bernolákova a člen MŠK Vranov (atletický oddiel) Adrián Baran skončil vo vrhu 4kg guľou na majstrovstvách SR druhý a bol nominovaný do reprezentácie SR, nasledovalo päťstretnutie žiakov z CRO, CZE, HUN, SLO a SVK v Maďarskej Budapešti. Náš reprezentant nesklamal a zlepšil si osobný rekord na 13,94. Adriána (na fotke prvý zľava) čaká ešte rok v kategórii starších žiakov a tak veríme, že si udrží reprezentačný dres.

13.ročník športových súťaží v atletike a geocachingu

aV dňoch 3. a 4.októbra sa v Bystřici nad Pernštejnem, partnerskom meste Vranova n/T, konal 13.ročník športových súťaží v atletike a geocachingu za účasti žiakov a žiačok z Českej republiky, Poľska a Slovenska. Celkovo súťažilo 5 stredných škôl a 7 základných škôl. Samozrejme nechýbali ani žiaci a žiačky Vranovských základných škôl, ktorí prišli obhájiť minuloročné víťazstvo v kategórii ZŠ. V tomto roku organizátori spojili súťaž ZŠ a SŠ o celkového víťaza atletickej súťaže. Našich žiakov to nezaskočilo, ale o to viac sa snažili vyhrať putovný pohár  starostu města Bystřice nad Pernštejnem.

V atletickej súťaži naše mesto reprezentovali žiaci ZŠ Ul. Bernolákova a žiačky ZŠ Sídl. II., minuloroční víťazi obvodového kola Vranov n/T. Jednotlivé umiestnenia žiakov a žiačok: Adrián Baran 1.miesto vrh guľou, Šimon Šust 2.miesto vrh guľou, Ľubomír Hájnik 1.miesto skok do výšky a 2.miesto skok do diaľky, štafeta chlapci 2.miesto, družstvo dievčat 60m 1.miesto, Katarína Karasová 1.miesto beh na 60m.

V celkovom súčte bodov sa žiaci a žiačky ZŠ Vranov n/T umiestnili na 1.mieste s počtom 154 bodov . Svojim výsledkom ďaleko predčili súperov a zaslúžene vyhrali 1.miesto a putovný pohár o starostu města Bystřice n/P.

V súťaži geocaching (orientačný beh pomocou GPS) naše mesto reprezentovali 5 členné zmiešané družstvá chlapcov a dievčat zo ZŠ Juh a ZŠ Lúčna. Družstvo ZŠ Juh sa umiestnilo na 2.mieste a ZŠ Lúčna  na 5.mieste