MSS Hrušovčan

Info o nás... klik na detail

Spev a hudba má v našej obci dlhoročnú tradíciu. Mužská spevácka skupina Hrušovčan funguje viac ako 7 rokov a má momentálne 13 členov. Jej hlavné zameranie je vyhľadávanie, uchovávanie, udržiavanie a propagovanie ľudových piesní, zvykov a tradícii. Námety čerpá z oblasti Zemplína, hlavne z našej obce ale aj okolia. V repertoári MSK Hrušovčan okrem ľudových piesní a zvykov sú zahrnuté aj piesne a zvyky s náboženskou tématikou a národné piesne. Diváci, priaznivci a fanúšikovia spevácku folklórnu skupinu Hrušovčan poznajú ako umelecky kvalitného a svojrázneho interpréta nielen na Zemplíne a Slovensku ale aj v zahraničí. Spevácka skupina má za sebou množstvo vystúpení. Za svoje pôsobenie sa stala 6 násobným laureátom na speváckej súťaži Roztoky v Banskom, víťazom súťaže Srdce z roku 2013.
Svojským prejavom sa snaží osloviť poslucháčov aj divákov všetkých vekových kategórií. Ale hlavne chce, aby ľudia nezanevreli na ľudovú kultúru i zvyky a zachovávali ľudovú pieseň ako nositeľku tradícií nášho národa.

Dátum vloženia: 7. 10. 2015 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 10. 2015 0:00
Autor: MSS Hrušovčan

Meniny má Jaroslava