.

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Materská škola

.

Základná škola

.

Rozpis pohotovostných služieb a lekárni

.

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

tvorme 24

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 453
TÝŽDEŇ: 4574
CELKOM: 656606

Navigácia

Obsah

Verejné priestranstvá a verejné budovy

Typ: ostatné
.Ako sa poškodzujú verejné budovy a odpadom znečisťujú verejné priestranstvá. Viac info tu.

 

V posledných týždňoch zamestnanci obce zaregistrovali značné poškodzovanie obecných budov a znečisťovanie verejných priestranstiev. Celý športový areál sa už 2 roky postupne rekonštruuje a vybavuje novou infraštruktúrou. Budova futbalovej tribúny prešla postupne komplexnou rekonštrukciou a už po pár týždňoch od dokončenia fasády vo vrchnej časti tribúny došlo k poškodeniu fasády tým, že priamo na stene sa hasia cigaretové nedopalky. Celá tribúna, ale aj športový areál sa počas večerov menia na smetisko. Na miestach, kde sa hrá futbal a stretáva mládež,  nachádzame množstvo prázdnych obalov od nápojov, cigariet a rôznych potravín. Altánok v parku Hušták, ako aj  nádvorie pri Dome kultúry je po víkendoch zahádzané prázdnymi obalmi. Stena budovy OcÚ v časti pri posilňovni a obecnom klube je priestorom,  na ktorom sa hasia nedopalky cigariet. Na parkoviskách pri kostoloch sú rozhádzané nedopalky cigariet a rôzne prázdne obaly.  

Rekonštrukcia verejných obecných budov, budovanie infraštruktúry na verejných priestranstvách stála nemalé finančné prostriedky a všetky tieto budovy a priestrastvá majú slúžiť obyvateľom obce Nižný Hrušov. Pri každej budove, v športovom areáli a parkoch sú nádoby na odpad, no aj napriek tomu je odpad rozhádzaný po okolí. Obec vytvára a postupne zlepšuje podmienky pre život obyvateľov, ale práve takéto správanie určitých jednotlivcov alebo skupiniek ničí snahu vytvoriť lepšie podmienky pre život v Nižnom Hrušove.

Chceme preto apelovať na všetkých obyvateľov našej obce,  aby si všímali svoje okolie a upozornili na takéto neakceptovateľné správanie.  Je v záujme nás všetkých udržiavať poriadok na verejných priestranstvách a udržiavať vybavenie v obci v čo najlepšom stave,  aby mohlo slúžiť všetkým obyvateľom.    

Zároveň Vás upozorňujeme, že  budovy a priestranstvá sú monitorované kamerovým systémom. V prípade, že sa daná situácia nezlepší, budeme nútení postúpiť danú situáciu orgánom činným v trestom konaní. Prosíme rodičov, aby upozornili na túto skutočnosť svoje deti a vyzývame širokú verejnosť, aby sa zapojila do ochrany naších spoločných priestorov, ktoré slúžia predovšetkým NÁM – obyvateľom Nižného Hrušova – je to naša vizitka, naša obec.

 

Ján Fenčák starosta obce

.

.

.

.

.

.

.

 


Vytvorené: 4. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 9. 2019 09:56
Autor: Ing. Adriana Hamašová