.

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

 

Materská škola

.

Základná škola

.

Rozpis pohotovostných služieb a lekárni

.

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

fs2014 61

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 329
TÝŽDEŇ: 3806
CELKOM: 587508

Navigácia

Obsah

Úradný oznam

Typ: ostatné
.Zisťovanie o príjmoch a životných podmienkach domácností.

 

  Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností (EU SILC) v rámci projektu európskych štatistických zisťovaní. Cieľom tohto projektu je vytvoriť spoločný rámec na systematickú tvorbu štatistík krajín Európskej únie o prijímoch a životných podmienkach domácností.  Jeho realizáciou sa získava harmonizovaný zdroj údajov o prijímoch, úrovni a štruktúre chudoby a sociálnom vylúčení v krajinách Európskej únie.  To umožňuje z dlhodobého hľadiska nielen analyzovanie životnej úrovne domácností na Slovensku, ale i medzinárodné porovnávanie Slovenska v rámci Európskej únie.

    Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 vybraných viac ako 350 obcí, medzi nimi je aj naša obec. Do zisťovania je zaradených 6760 domácností.

Zisťovanie sa uskutoční od 4. februára do 28. júna 2019.

   V tomto období vybrané domácnosti v našej obci navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré im v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov a ochranu osobných údajov zákon č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky.

   Podrobnejšie informácie sa môžete dozvedieť na stránke ŠÚ SR na adrese www.statistics.sk alebo telefonicky na telefónnom čísle 051/7735 321 - Ing. Iveta Popovcová.

Zisťovanie SILC


Príloha

Vytvorené: 30. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 30. 1. 2019 09:07
Autor: Ing. Adriana Hamašová