.

.

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Materská škola

.

Základná škola

.

Rozpis pohotovostných služieb a lekárni

.

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:12
DNES:465
TÝŽDEŇ:1214
CELKOM:1345044

 

ZMOVR

.

Navigácia

Obsah

Odchyt psov

Typ: ostatné
.Vyhodených a túlavých psov v obci pribúda a tento trend potrebujeme zastaviť. Viac info tu.

Obec má zákonnú povinnosť zabezpečiť odchyt túlavých  psov,  čo sa v našej obci realizuje už od roku 2019. Počet odchytených psov v našej obci prudko stúpa a z tohto dôvodu sme sa rozhodli informovať verejnosť o zistených skutočnostiach a ekonomických dopadoch odchytu túlavých psov.

V roku 2022 obec zabezpečila odchyt 12 psov. Za prvé 2 mesiace roka 2023 máme odchytených už troch psov. Poznatky z histórie ukazujú, že väčšina odchytených psov bola do obce dovezená a vyhodená. Z tohto dôvodu chceme požiadať všetkých obyvateľov obce, aby nám pomohli identifikovať nezodpovedných chovateľov psov a zastaviť trend zbavovania sa zodpovednosti za zviera – psa.  Ak spozorujete vo Vašom okolí, že niekto vyhadzuje psa z auta, prosím, zapíšte si ŠPZ a ohláste celú vec hoci aj anonymne na obecný úrad alebo na bezplatné telefónne číslo Polície 158. 

 

Ak zistíte voľne pohybujúceho sa psa, ktorého nepoznáte z blízkeho okolia, prosíme, nečakajte niekoľko dní a bezodkladne to ohláste na obecný úrad. Pri ohlásení túlavého alebo opusteného psa nám pomôže fotka a miesto,  kde sa pes pohybuje a zdržiava. Bez fotky alebo presnejšieho opisu je ťažké nájsť a identifikovať psa. Po ohlásení obec v čo najkratšom čase zverejní informácie o túlavom alebo opustenom psovi na webovú stránku,  sociálnu sieť, prípadne vyhlási oznam do rozhlasu,  aby sa zabezpečila možnosť vrátenia psa majiteľovi. Ak sa do 3 hodín nenájde majiteľ psa,  zamestnanci obce privolajú odchytovú službu a pes skončí v útulku. Náklady na odchyt a umiestnenie psa v útulku znáša obec z vlastného rozpočtu. Ak sa stratí Váš pes,  vieme Vám pomôcť v jeho hľadaní zverejnením na webových stránkach a sociálnej sieti.

Naším cieľom  je s podporou všetkých obyvateľov obce Nižný Hrušov zastaviť trend zbavovania sa psov vyhodením na ulicu.   

Štatistika odchytu psov a nákladov/príjmov za rok 2022:

.


Vytvorené: 2. 3. 2023
Posledná aktualizácia: 2. 3. 2023 12:35
Autor: Ing. Adriana Hamašová