Memoriál Kolomana Slimáka

Konanie kynologického podujatia Memoriálu Kolomana Slimáka v našom Poľovníckom združení

V dňoch 24.- 25.9.2016 pod záštitou predsedu PSK MUDr. Petra Chudíka sa v poľovníckych revíroch v okrese Vranov nad Topľou konal jubilejný 20. ročník prestížneho  medzinárodného kynologického podujatia Memoriál Kolomana Slimáka, všestranné skúšky stavačov s udeľovaním titulov CACIT, CACT, VÍŤAZ MKS. Memoriál sa konal v PZ Vimperok Hardaňová Kvakovce - disciplína voda, SESO spol.s.r.o. Vranov nad Topľou, obec Vyšný Kazimír - disciplína les, PZ Vlčia hora Nižný Hrušov - disciplína pole.
     Naše poľovnícke združenie malo zastúpenie v Čestnom predsedníctve - Ing. Ragan Ján a Vysoký Jozef a v Organizačnom výbore Ragan Milan ako vedúci poľnej práce.
     Na memoriáli sa zúčastnilo celkom 18 vodičov so svojimi psami. Zastúpenie bolo 10 vodičov zo Slovenska, 3 vodiči z Čiech, 3 vodiči z Poľska, 2 vodiči z Maďarska.
     Slávnostné zahájenie memoriálu ako aj ukončenie bolo na Námestí slobody vo Vranove nad Topľou. Jednotlivé disciplíny prebiehali na vodnej ploche mala Domaša - voda, lesný porast v k.ú. Vyšný Kazimír - les a v obci Nižný Hrušov - pole. Podujatie sprevádzalo výborne počasie a vďaka tomu aj súťažiace psy podali perfektné výkony. O zdarný priebeh memoriálu v našom poľovnom revíri sa starali aj členovia nášho poľovníckeho združenia za čo im patrí veľké poďakovanie.
     To, že sa jednalo o špičkových psov svedčí aj umiestnenie keď v I. cene skončilo 6 psov, v II. cene skončilo 7 psov a v III. cene skončili 4 psy, jeden pes neuspel.
     Na I. mieste a víťazom MKS sa stal pes Indi od Blavy, NKS s vodičom Ruchovanský Tibor z Borského Mikuláša s počtom bodov 489, na II. mieste sa umiestnila suka AYKA Patrick Haus, NDrS s vodičom Feher Zsolt, HU s počtom bodov 489 a na III. mieste sa umiestnila suka Szantovai Uta, NDrS   s vodičom Bogdán Lajos, HU s počtom bodov 486. O umiestnení na I. mieste rozhodovala chovnosť psa. Aj tieto výsledky ukazujú, že to boli špičkové psy a na ich prácu bolo radosť sa pozerať. Škoda je len, že zo strany verejnosti bol veľmi malý záujem.
     Naše poľovnícke združenie v posledných troch rokoch po sebe spoluorganizovalo už 4 špičkové medzinárodné kynologické podujatia čím sa naša obec ako aj samotné poľovnícke združenie Vlčia hora dostalo do slovenského a aj medzinárodného povedomia.
     Týmto chcem poďakovať vedeniu obce Nižný Hrušov, Poľnohospodárskemu družstvu Nižný Hrušov ako aj členom PZ Vlčia hora za podporu a pomoc pri organizovaní tohto podujatia. Poľovníctvu zdar !.
                                                                                    tajomník PZ

Vysoký Jozef

Memoriál K. Slimára

Víťaz MKSII. miestoIII. miestoPrví traja  Nastúpení na prácu v poliPrinášanie zveriPrinášanie zveriZahraniční účastníci z Poľska