Duričské skúšky

V Poľovníckom združení sa opäť konalo kynologické podujatie.

Po predchádzajúcej úspešnej súťaži stavačov Veľká cena Domaša, ktorá sa uskutočnila v našom PZ v letnom období 2015 sme v mesiaci Január 2016 boli požiadaní o organizovanie klubových duričských skúšok Tatranských duričov / nové vyšľachtené plemeno /. Skúšky sa uskutočnili v dvoch dňoch v revíri nášho PZ. Na skúškach sa zúčastnilo 11 vodičov so svojimi psíkmi, medzi ktorými boli aj dva psíky nášho PZ, ktorí boli preskúšaní zo 14 disciplín. V prvý deň sa uskutočnila spoločná poľovačka na diviačiu zver za účasti členov nášho PZ, pozvaných hostí ako aj samotných súťažiacich. Na tejto spoločnej poľovačke sme ulovili 5 ks diviačej zveri, čo bolo aj výsledkom dobrej práce súťažiacich psíkov ale aj samotných strelcov. Po skončení spoločnej poľovačky bol vykonaný slávnostný výrad ulovenej zveri na pláži pri hrušovskom rybníku. Verím, že občania ktorí boli prítomní na tomto výrade mali pekný zážitok, veď niektorí prvýkrát videli skutočného diviaka. Po skončení duričských skúšok bolo vykonané slávnostné vyhodnotenie súťažiacich rozhodcovským zborom, kde v prvej cene skončilo 7 psíkov, v druhej cene 3 psíky a v tretej cene 1 psík. Psíky nášho PZ a to slovenský kopov s vodičom Martin Kaľuha skončil v prvej cene a psík jagterier s vodičom Ragan Milan skončil v druhej cene. Všetky psíky týmto získali poľovnú upotrebiteľnosť a môžu byť používané na poľovačku. Prikladám aj foto z tejto akcie.

zahájenie vykonal trubač

účastníci poľovačky

rozhodcovský zbor

súťažiaci so svojimi psíkmi