.

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

 

Materská škola

.

Základná škola

.

Rozpis pohotovostných služieb a lekárni

.

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 5
DNES: 466
TÝŽDEŇ: 1712
CELKOM: 448478

Navigácia

Obsah

Vansovej Lomnička 2018

Typ: ostatné
.6. marca 2018 sa v priestoroch HZOS vo Vranove n/T konala okresná súťaž Vansovej Lomnička - zúčastnila sa jej aj p. Hedviga Chromuľáková z našej obce. Viac info tu.

Vansovej Lomnička 2018  

Hornozemplínske osvetové stredisko a Okresná organizácia Únie žien Slovenska vo Vranove nad Topľou privítali 6. marca v priestoroch výstavnej siene HZOS recitátorky na okresnom kole 51. ročníka festivalu umeleckého prednesu poézie a prózy žien. Celkom sa súťaže zúčastnili iba 4 recitátorky v III. kategórii (nad 40 rokov), avšak organizátorov teší, že súťaž, na ktorú sa v ostatných rokoch zabúdalo, opäť ožíva. Porota v zložení Mgr. Antónia Dančová a Mgr. Anna Gdovinová rozhodla, že v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 24. marca 2018 v Snine, náš okres bude reprezentovať Oľga Balážová zo Žalobína. Na 2. mieste sa umiestnili Božena Dončáková a Helena Melničeková z Vranova nad Topľou. Recitátorky si odniesli vecné ceny a diplomy - rovnako ako  Hedviga Chromuľáková z Nižného Hrušova, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Oporou pri recitovaní slávnej „Maríny“ od Andreja Sládkoviča jej bola dcéra Slávka Boguská, ktorá ako riaditeľka našej obecnej knižnice, jej s výberom určite pomáhala.

Poďakovanie si zaslúžia obidve. 

.

.


Vytvorené: 8. 3. 2018
Posledná aktualizácia: 22. 5. 2018 12:38
Autor: Ing. Adriana Hamašová